Toimituskulut 5,2-7,40€
Pk-yrityksemme on aloittanut toimintansa Mikkelissä ja se tunnettiin ennen nimellä Valjas ja Nahka. Vuonna 1959 siirsimme toimintamme Heinävedelle, tarkemmin sanottuna Vihtariin ja vuonna 1978 yrityksemme muuttui osakeyhtiöksi, jolloin tapahtui myös nimenmuutos Lauri Sahranto Oy:ksi. Yrityksemme on perheyritys ja siirtynyt sukupolvelta toiselle jo 60 vuoden ajan.
Tuotteisiimme voit törmätä esimerkiksi Pohjois-Suomen matkailukeskuksien matkamuistomyymälöissä sekä torilla ja kaupoissa kautta maan yrityksemme jälleenmyyjien ansiosta.
Yrityksemme tuotteet suunnitellaan ja valmistetaan omissa toimitiloissamme Heinäveden Vihtarissa. Nahkatuotteissamme käytetty nahka tuodaan EU:n alueelta. Tuotteemme valmistetaan huolella ja vuosien taidolla.
Arvonamme on tehdä asiakkaillemme kestäviä ja Suomessa valmistettuja asusteita.